Pompa ciepła Powietrze - woda
Ten typ pompy ciepła to najczęściej wybierany system ogrzewania, nie tylko w przypadku nowego budownictwa, ale przede wszystkim budynków modernizowanych. Według danych Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła , w 2022 roku liczba sprzedanych pomp ciepła typu powietrze-woda w Polsce, zwiększyła się o 137% ! w porównaniu z rokiem 2021 i wyniosła 188,2 tys. sztuk. Tutaj warto dodać, ze dołożyliśmy do tej liczby małą cegiełkę bo w roku 2022 zamontowaliśmy ok 90 sztuk pomp ciepła powietrze- woda. Z te liczby ok 50% to urządzenia Mitsubishi Electric, a druga połowa to urządzenia Toshiba Estia i Daikin Altherma. Pompa ciepła powietrze-woda to ekologiczne i energooszczędne źródło ogrzewania. To całkowicie czyste urządzenie grzewcze. Nie emituje spalin, nie pogarsza jakości powietrza.
Pompa ciepła powietrze-woda to urządzenie całkowicie bezobsługowe, co z pewnością jest sporą wygodą dla wszystkich domowników. Na czym polega sekret obsługi pompy ciepła? Wystarczy jedynie ustawić odpowiednią temperaturę, jaką chcemy mieć w domu. Całą resztą zajmie w pełni zautomatyzowany system.
Decydując się na montaż pompy ciepła, inwestor musi przygotować pomieszczenie, którym umieszczona zostanie jednostka wewnętrzna i zbiornik wody użytkowej. Potrzebne będzie również miejsce pod agregat zewnętrzny (miejsce na zewnątrz budynku).

Pompa ciepła – jak to działa?
ZASADA DZIAŁANIA POMPY CIEPŁA
Zapotrzebowanie na darmową energię środowiskową jako wygodne źródło ciepła jest obecnie większe niż kiedykolwiek. Aby jej wykorzystywanie było jak najprostsze, skonstruowaliśmy pompę ciepła powietrze-woda Ecodan. Nowatorski system grzewczy, którym można ogrzewać szybko, łatwo i niezawodnie.DOM ZEROENERGETYCZNY – PROSTOTA I NISKI KOSZT
Mówiąc naprościej, idea, na której opiera się działanie pompy jest następująca: pompa ciepła powietrze-woda pozwala na spożytkowanie w domu ciepła z otaczającego powietrza — w sposób prosty i relatywnie tani. Składa się ona zawsze z jednego urządzenia zewnętrznego i jednego wewnętrznego, które są ze sobą połączone. Cała dostępna energia jest wchłaniana przez urządzenie zewnętrzne i przenoszona do urządzenia wewnętrznego. Stamtąd jest wprowadzana do obiegu grzewczego i rozprowadzana w budynku za pośrednictwem grzejników lub ogrzewania podłogowego.
NASZ ŚWIAT JEST PEŁEN ENERGII – ZASADA DZIAŁANIA
- Powietrze oddaje energię do czynnika chłodniczego.
- Czynnik chłodniczy podgrzewany jest w sprężarce poprzez sprężanie i transportuje tę energię do budynku.
- Medium robocze oddaje energię w formie ciepła do systemu grzewczego budynku.
- Schłodzony czynnik chłodniczy spływa do sprężarki, gdzie może ponownie przyjąć energię z powietrza.
ZNACZĄCY POSTĘP – NIEZALEŻNOŚĆ
Dzięki wysokiej efektywności techniki inwerterowej pompa ciepła pracuje na tyle skutecznie, że z reguły jest w stanie pokryć około 75% całości zapotrzebowania na energię cieplną z otoczenia. Zaledwie około jednej czwartej energii potrzebnej do działania pompy ciepła jest pobierane z sieci elektrycznej. Pozwala to na wytwarzanie ciepła i ciepłej wody dla domu w sposób bardzo ekonomiczny, a zarazem oszczędzanie kopalnych nośników energii.
Pompa ciepła koszt
Zakup pompy ciepła zawiera zakup urządzenie oraz jego instalację. Wybór pompy ciepły zależny jest wielkości budynku i zapotrzebowania na ogrzewanie. Wpływ na koszt pompy ciepła ma również to, czy w domu jest ogrzewanie podłogowe, czy grzejnikowe.
Nasi specjaliści przygotują dla Ciebie darmową ofertę projektową. Zajmiemy się wyborem urządzenia, projektem instalacji oraz obsługą serwisową.




