Pompy ciepła

pompy ciepła łódźPompy ciepła to urządzenia cieplne wymuszające przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Proces ten jest procesem wymuszonym, gdyż przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła. Przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej jest możliwy dzięki dostarczonej z zewnątrz energii. Pompy ciepła sprężarkowe wykorzystują w tym celu energię mechaniczną. Pompy absorpcyjne energię cieplną.

Pompa ciepła uzyskuje najwyższą skuteczność w połączeniu z ogrzewaniem niskotemperaturowym. Dlatego tego typu urządzenia cieplne poleca się przede wszystkim w obiektach wyposażonych w ogrzewanie podłogowe. Pompy ciepła z powodzeniem mogą być eksploatowane także w obiektach modernizowanych.

Pompa ciepła powietrze–woda: Kompleksowa obsługa inwestycji

Oferujemy energooszczędne i bezawayjne techniki grzewcze wykorzystujące pompy ciepła. Bazujemy głównie na sprawdzonych rozwiązaniach japońskich producentów. Każda wykonana instalacja musi być indywidualnie dopasowana do danego obiektu i potrzeb użytkownika. Oferowana przez nas usługa ma charakter kompleksowy. Wykonujemy całe instalacje od podstaw oraz zajmujemy się modernizacją istniejących kotłowni. Eksploatacja przygotowanych przez nas rozwiązń jest wyjątkowo opłacalna, a wpływ na środowisko naturalne – minimalny.

Systemy grzewcze z pompą ciepła możemy zaprojektować na jeden z kilku dostępnych sposobów, jako:

 • system monowalentny, w którym pompa jest jedynym urządzeniem grzewczym;
 • system biwalentny alternatywny, w którym pracują dwa urządzenia; pompa wyłącza się po osiągnięciu określonej temperatury zewnętrznej i włącza się drugie urządzenie;
 • system biwalentny równoległy, w którym pracują dwa urządzenia; po osiągnięciu określonej temperatury zewnętrznej włącza się drugie urządzenie i od tej pory obydwa urządzenia pracują równocześnie.

Pompy ciepła z montażem – Łódź, województwo łódzkie

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych Klientów pompy ciepła powietrze-woda oferujemy wraz z profesjonalnym montażem. Montaż pomp ciepła realizujemy w ramach nieruchomości zlokalizowanych na terenie samego miasta Łódź, jak i całego województwa łódzkiego. Obsługujemy przede wszystkim nieruchomości mieszkalne – domy jednorodzinne wolnostojące, w zabudowie bliźniaczej i szeregowej, a także segmenty. Klientów zainteresowanych instalacją pompy ciepła zachęcamy do kontaktu. Nasz Zespół odpowie na wszystkie pytania i pomoże w wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania. Oferujemy także wentylację mechaniczną.

Pompa ciepła: Dofinansowanie

Dotacje i dofinansowania do zakupu pomp ciepła sprzyjają dynamicznemu rozwojowi rynku tych urządzeń. Odpowiadając na potrzeby Klientów w zakresie finansowania i refinansowania inwestycji w ekologiczne źródła energii oferujemy fachową pomoc w pozyskaniu finansowania z programu Czyste Powietrze. Przygotowujemy się również do obsługi wniosków o dofinansowanie z programu Moje Ciepło, którego rozpoczęcie jest planowane na I lub II kwartał 2022 roku.

Dofinansowanie na zakup pompy ciepła w raz z montażem może uzyskać bardzo szeroka i zróżnicowana grupa odbiorców, do której zalicza się m.in.:

 • gospodarstwa domowe,
 • przedsiębiorstwa,
 • rolników,
 • spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe.

Dofinansowanie do pomp ciepła w 2022 roku

W tym roku kalendarzowym dofinansowanie/dotację na zakup i montaż pompy ciepła można uzyskać z programów:

 • Czyste Powietrze – program kierowany do osób fizycznych (właścicieli domów modernizowanych),
 • Moje Ciepło – program kierowany do osób fizycznych (właściciele nowobudowanych domów),
 • Stop Smog – program kierowanych do osób fizycznych ubogich energetycznie,
 • Agroenergia – program kierowany do rolników,
 • Energia Plus – program kierowany do przedsiębiorców.

Serwis pomp ciepła

Naszą ofertę w zakresie obsługi pomp ciepła uzupełniają usługi serwisowe. Oferujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny pomp ciepła Mitsubishi Electric oraz Panasonic Aquarea. Usługi kierujemy do naszych Klientów oraz inwestorów, którzy skorzystali z obsługi instalacyjnej innych ekip.

Serwis pomp ciepła HVAC działa na terenie miasta Łódź i województwa łódzkiego. Współpracujemy z klientami prywatnymi, biznesowymi oraz instytucjonalnymi. Zapewniamy krótki czas oczekiwania na reakcję oraz profesjonalną pomoc. Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą klimatyzacji oraz rekuperacji.

Masz pytania?

Rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości!