Ogrzewanie podłogowe

ogrzewanie podłogowe

Instalacje ogrzewania i chłodzenia podłogowego

Firma KAN, producent Systemu KAN-therm od wielu lat promuje nowoczesne i przyjazne dla użytkowników instalacje ogrzewania i chłodzenia podłogowego. Budowa instalacji ogrzewania i chłodzenia podłogowego w Systemie KAN-therm jest bardzo prosta. Duży wybór rozwiązań konstrukcyjnych, bogaty asortyment osprzętu instalacyjnego (rozdzielaczy, szafek instalacyjnych i elementów automatyki), pozwala na precyzyjny dobór instalacji w zależności od specyfiki danej inwestycji.

System ogrzewania i chłodzenia podłogowego polega na bezpośrednim zalaniu rur w warstwie jastrychu (wylewki podłogi). W ten sposób otrzymujemy powierzchnię która stanowi wymiennik ciepła lub chłodu.

Instalacje ogrzewania i chłodzenia tego typu są bardzo rozpowszechnione i z powodzeniem stosowane w budownictwie jednorodzinnym, jak również wielorodzinnym o wysokim standardzie.

System ogrzewania i chłodzenia podłogowego okazał się również optymalnym rozwiązaniem dla utrzymania odpowiedniego komfortu cieplnego w budownictwie:

  • sakralnym (kościoły),
  • użyteczności publicznej (hale sportowe, sale wystawowe),
  • przemysłowym.

ogrzewanie podłogoweZaletą ogrzewania podłogowego jest przekazywanie ciepła na bardzo dużą powierzchnię grzejną, co pozwala uzyskać komfort termiczny w pomieszczeniu przy jednoczesnym obniżeniu temperatury samego odbiornika ciepła nawet o 2 stopnie w porównaniu do punktowych źródeł ciepła. Dzięki temu ogrzewanie podłogowe jest efektywne, a zarazem ekonomiczne. Instalacja może współpracować z urządzeniami zasilanymi przez odnawialne źródła energii, jak np. pompy ciepła, co przekłada się na dodatkowe oszczędności.

Jako marka specjalizująca się w zapewnianiu komfortu w pomieszczeniach mieszkalnych i użytkowych HVAC oferuje szeroki wybór rozwiązań z zakresu techniki grzewczej. Z naszą pomocą zainstalujesz ogrzewanie w domku, jak również stworzysz funkcjonalną instalację grzewczą dla dużej rezydencji. W stałym asortymencie posiadamy wszystko, co niezbędne do wykonania kompletnej instalacji ogrzewania podłogowego oraz instalacji grzewczej opartej o punktowe źródła ciepła jak grzejniki ścienne.

Ogrzewanie podłogowe – zalety

O ile ogrzewanie w domku rekreacyjnym z powodzeniem może bazować na systemie punktowych źródeł ciepła lub kominie rozprowadzającym ciepło z kominka po całej nieruchomości, o tyle w domu całorocznym najlepiej sprawdza się ogrzewanie podłogowe. Ciepło wędrujące od dołu ku górze zapewnia komfort niezależnie od warunków panujących na zewnątrz, podczas gdy duża powierzchnia grzejna gwarantuje stały rozkład temperatur w całym pomieszczeniu. Dzięki temu nie odczuwamy potrzeby dogrzewania się czy też stosowania dodatkowych źródeł ciepła, co może mieć miejsce w przypadku ogrzewania dużych pomieszczeń grzejnikami punktowymi.

Ogrzewanie podłogowe z montażem – Łódź i okolice

Zapewniamy kompleksową obsługę inwestycji. Oferujemy montaż tradycyjnego niskotemperaturowego ogrzewania podłogowego oraz podłączenie instalacji do źródła ciepła – zarówno kotła grzewczego, jak i nowoczesnych pomp ciepła. Na potrzeby instalacji zasilanych przy pomocy pomp ciepła oferujemy również montaż niskotemperaturowych grzejników ściennych.

Usługi montażu instalacji grzewczych oferujemy na terenie miasta Łódź i województwa łódzkiego. Współpracujemy z inwestorami indywidualnymi, klientami biznesowymi oraz przemysłowymi. W odpowiedzi na Państwa potrzeby wykonamy ogrzewanie w domku, mieszkaniu, a także obiekcie usługowym lub komercyjnym. W ofercie posiadamy komponenty znanych i sprawdzonych marek. Ich wybór to gwarancja wysokiej sprawności i niezawodnej pracy instalacji przez długi czas eksploatacji.

Masz pytania?

Rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości!