Odgrzybianie klimatyzacji

odgrzybianie klimatyzacji łódźNieodpowiednie lub niewystarczające czyszczenie klimatyzacji w obiekcie może doprowadzić do jej zagrzybienia. Jest to bardzo niebezpieczne dla użytkowników klimatyzowanych pomieszczeń – tak w obiektach mieszkalnych, jak i komercyjnych czy przemysłowych. Dlatego obok regularnego czyszczenia klimatyzacji zaleca się jej okresowe odgrzybianie.

Odgrzybianie klimatyzacji obejmuje serwis wszystkich urządzeń i komponentów działających w ramach danej instalacji. Oznacza to, że zlecając odgrzybianie klimatyzacji typu Multi Split możemy się spodziewać usługi obejmującej odgrzybienie wszystkich jednostek wewnętrznych, jednostki zewnętrznej oraz przewodów doprowadzających. Odgrzybianie przewodów jest niezwykle istotne, ponieważ są one szczególnie narażone na rozwój szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów.

Odgrzybianie klimatyzacji – sposoby

Firmy oferujące odgrzybianie klimatyzacji świadczą tę usługę korzystając z całego wachlarza skutecznych metod czyszczenia klimatyzatorów i przewodów. W zależności do stanu zanieczyszczenia instalacji, jak również jej typu możemy sięgnąć po:

  • metodę piankową – metoda polega na oprysku środkiem grzybobójczym w postaci pianki,
  • ozonowanie klimatyzacji – metoda polega na czyszczeniu instalacji przy pomocy ozonu, który z łatwością usuwa z urządzeń grzyby oraz inne drobnoustroje,
  • metodę ultradźwiękową – metoda polega na dystrybucji specjalnego płynu dezynfekującego, który przy użyciu urządzenia emitującego dźwięki o częstotliwości 1,7 MHz zmienia się w parę umożliwiając tym samym skuteczną dezynfekcję także w trudnodostępnych miejscach.

Odgrzybianie klimatyzacji – Łódź

Usługi związane z odgrzybianiem klimatyzacji realizujemy na terenie miasta Łódź i okolicy. Współpracujemy w tym zakresie z osobami prywatnymi i klientami biznesowymi. Obsługujemy instalacje klimatyzacji w obiektach mieszkalnychbiurowych, handlowo-usługowych, rekreacyjno-sportowych, a także przemysłowych. Zapewniamy kompleksową obsługę, w ramach której odgrzybiamy zarówno klimatyzatory, jak i przewody. To daje nam pewność, że serwisowana instalacja jest czysta i bezpieczna dla użytkowników pomieszczeń.

Klientów z Łodzi zachęcamy do kontaktu. W razie pytań lub wątpliwości służymy radą i pomocą.

Masz pytania?

Rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości!