Logo

Godziny otwarcia

Pon - Pt, 8:00 - 16:00

Zadzwoń

+48 579 648 800
Dofinansowania do pomp ciepła

Zakup pompy ciepła to wydatek nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Decydując się na tę inwestycję zapytaj nas o możliwości dofinansowania na pompę ciepła. Zespół HVAC Systems pomoże przy wypełnieniu odpowiednich wniosków. Podpowiemy, jak uzyskać dotację na pompę ciepła.
Z jakich programów możesz skorzystać?

dofinansowanie czyste powietrze
Program czyste powietrze

Dofinansowanie na pompę ciepła w ramach programu Czyste Powietrze, uzyskać mogą właściciele budynków jednorodzinnych, którzy zezłomowali stary piec i zamontowali pompę ciepła. Dopłaty dotyczą zarówno pomp ciepła powietrze -woda, pomp gruntowych i pomp powietrze – powietrze. Wysokość dofinansowania: od 7000 zł – ponad 50 tysięcy złotych.

Kto może uzyskać dotację na pompę ciepła?

O dofinansowanie może ubiegać się każdy właściciel budynku mieszkalnego, jednorodzinnego, którego dochód z wyodrębnioną księgą wieczystą, których roczny dochód nie przekracza 135 tysięcy złotych.
Więcej informacji oraz potrzebne wnioski w programie Czyste Powietrze:

Pobierz wnioski
Program czyste powietrze

Dla kogo dofinansowanie na pompę ciepła?

Dotacja Moje Ciepło realizowana jest przez Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wnioski o dofinansowanie mogą składać właściciele nowych budynków, których budowa nie została zakończona lub zgłoszenie zakończenia budowy zostało złożone w 2021 roku bądź później. W przypadku Programu Moje Ciepło – dofinansowanie dotyczy nowego budownictwa. Dotacja jest na pierwsze w budynku źródło ciepła. Wysokość dofinansowania jest uzależniona od rodzaju pompy ciepła:

  1. gruntowa pompa ciepła – 21 000 zł
  2. pompy ciepła powietrze – woda oraz powietrze -powietrze – 7000 zł

Warunkiem udzielenia dofinansowania jest uzyskanie podwyższonego standardu energetycznego budynku, który od roku 2023 nie może przekraczać 55 kWh/(m2 x rok )
Więcej informacji oraz potrzebne wnioski:

Pobierz wnioski
zasada działania powietrznej pompy ciepła
fachowe doradztwo

Fachowe doradztwo

Skorzystaj z fachowej pomocy pracowników firmy HVAC Systems. Zapytaj nas o możliwości dofinansowania na pompę ciepła. Decydując się na wymianę pieca na pompę ciepła, pamiętaj o uldze podatkowej w postaci ulgi termomodernizacyjnej. Kwota odliczenia nie może przekraczać 53 000 zł. Limit dotyczy nieruchomości, która poddana była ociepleniu lub remontowi termicznemu w tym wymianie pieca na pompę ciepła.

Zielona energia w gospodarstwie rolnym
Zielona energia w gospodarstwie rolnym

Dofinansowanie na zieloną energię to dotacja skierowana do rolników. Zgodnie z warunkami o dofinansowanie może ubiegać się rolnik, który jest posiadaczem gospodarstwa rolnego w formie co najmniej 1 ha lub nieruchomości do prowadzenia produkcji rolnej, lub prowadzi działalność rolniczą. Program Zielona energia w gospodarstwie rolnym to wsparcie dla rolników, które zawiera m.in. dofinansowanie na pompę ciepła.

Wysokość dofinansowania

Obszar „Zielona energia w gospodarstwie rolnym” zakłada dofinansowanie do 150 tysięcy złotych na jednego beneficjenta i jedno gospodarstwo rolne.
Więcej informacji oraz potrzebne wnioski:

Potrzebne wnioski
Dofinansowanie dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych

Dla kogo dofinansowanie na pompę ciepła?

Program obejmuje dofinansowanie na wymianę nieefektywnych źródeł ciepła. O dotację będą mogły ubiegać się m.in. wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe, gminy. Program zakłada m.in. uzyskanie dofinansowania na pompę ciepła i będzie pokrywał aż 50% poniesionych kosztów. Więcej informacji:

Czytaj więcej
dofinansowanie dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych
Masz pytania?
Czekamy na Twój kontakt!
Jakub Dobruchowski
Starszy Inżynier Sprzedaży

  +48 579 959 800
  kuba@hvacsystems.pl
Łukasz Szprync
Kierownik Działu Instalacji

  +48 692 203 189
  lukasz@hvacsystems.pl