Logo

Godziny otwarcia

Pon - Pt, 8:00 - 16:00

Zadzwoń

+48 579 648 800
serwis klimatyzacji

Serwis Klimatyzacji domowej, biurowej, przemysłowej.

Regularny serwis klimatyzacji to podstawa poprawnie działającego systemu chłodniczego. Zalecamy dokonywanie przeglądu instalacji co 6 miesięcy (lub zgodnie z wymogami producenta danego urządzenia). W miejscach publicznych takich jak szpitale, sklepy, siłownie, czy biura przebywa o wiele osób więcej niż w zwykłym mieszkaniu. Dlatego należy dbać o system klimatyzacji częściej, aby zapobiec nie tylko jego mechanicznemu zniszczeniu i coraz słabszemu przepływowi powietrza, co za tym idzie spadku wydajności i wzrostowi kosztów eksploatacji, ale przede wszystkim zapobiec powstawaniu szkodliwych bakterii, grzybów i pleśni. W miarę eksploatacji serwis klimatyzacji może się również wiązać z koniecznością wymiany zużytych części eksploatacyjnych, co przekłada się na dłuższą żywotność i bardziej wydajną pracę systemu

PRACE SERWISOWE OBEJMUJĄ MIĘDZY INNYMI:
kompleksowy przegląd instalacji oraz urządzeń, sprawdzenie stanu filtrów i ich czyszczenie lub wymiana na nowe,
sprawdzenie stanu wentylatorów i przepływu powietrza przez skraplacz w celu wykrycia usterek łopatek, ciał obcych oraz innych uszkodzeń,
zweryfikowanie stanu elektroniki,
sprawdzenie połączeń (szczelności) układów freonowych, usunięcie nieszczelności i ewentualne uzupełnienie czynnika chłodniczego,
pomiar natężenia prądów,
pomiar temperatur (przed parownikiem, za parownikiem, temperatura zewnętrzna),
pomiar ciśnień ssania i tłoczenia,
kontrola pracy sprężarki,
czyszczenie skraplacza,
prostowanie lamel wymiennika,
czyszczenie parownika – przedmuchanie, odkażanie środkiem bakteriobójczym i grzybobójczym dopuszczonym do użycia wewnątrz pomieszczeń, w których przebywają ludzie,
czyszczenie jednostki wewnętrznej i zewnętrznej,
sprawdzenie drożności instalacji odpływu skroplin, w tym pompki skroplin.

CZYSZCZENIE KLIMATYZACJI DOMOWEJ

Korzystanie z klimatyzacji jest proste i w rzeczywistości nie wymaga od nas dużego zaangażowania. Warto jednak pamiętać o jednym. Czyszczenie klimatyzacji to serwis urządzanie, które możesz wykonać samodzielnie. Systematyczne czyszczenie klimatyzacji, zapobiega zaleganiu wilgoci i przedłuża żywotność klimatyzatora.

Na czym polega czyszczenie klimatyzacji?

zyszczenie klimatyzacji domowej polega na dokładnym umyciu obudowy urządzenia (zarówno jednostki wewnętrznej jak i zewnętrznej), lameli wylotu powietrza oraz na wyczyszczeniu wnętrza urządzenia. W tym miejscu warto zadbać o dokładny serwis klimatyzatora, który przeprowadzi profesjonalna firma.
Mowa tutaj o wymianie filtrów i odgrzybianiu klimatyzacji. Pamiętaj, że domowy serwis klimatyzacji warto wykonać co najmniej dwa razy w roku. W okresie przygotowania do ogrzewania klimatyzacją (wrzesień, październik) oraz w okresie przygotowania urządzenia do chłodzenia (marzec, kwiecień).

naprawa klimatyzacji
serwis klimatyzacji
Odgrzybianie klimatyzacji

Nieodpowiednie lub niewystarczające czyszczenie klimatyzacji w obiekcie może doprowadzić do jej zagrzybienia. Jest to bardzo niebezpieczne dla użytkowników klimatyzowanych pomieszczeń – tak w obiektach mieszkalnych, jak i k omercyjnych czy przemysłowych. Dlatego obok regularnego czyszczenia klimatyzacji zaleca się jej okresowe odgrzybianie.

Odgrzybianie klimatyzacji obejmuje serwis wszystkich urządzeń i komponentów działających w ramach danej instalacji. Oznacza to, że zlecając odgrzybianie klimatyzacji typu Multi Split możemy się spodziewać usługi obejmującej odgrzybienie wszystkich jednostek wewnętrznych, jednostki zewnętrznej oraz przewodów doprowadzających. Odgrzybianie przewodów jest niezwykle istotne, ponieważ są one szczególnie narażone na rozwój szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów.

NAPRAWA KLIMATYZACJI W DOMU, W BIURZE

Obok regularnych przeglądów serwisowych klimatyzacja może wymagać naprawy. Naprawa klimatyzacji obejmuje:

diagnostykę usterki,
wymianę wadliwych komponentów,
optymalizację pracy systemu po naprawie.

Jako profesjonalny serwis klimatyzacji zajmujemy się również modernizacją istniejących układów klimatyzacyjnych w tym klimatyzacją VRF. Rozpoznajemy problem w instalacji, określamy niezbędne do wykonania zmiany.

Potrzebujesz serwisu?
Pisz lub dzwoń - pomożemy!
Sebastian Żuruk
Kierownik serwisu

+48 888 385 427 sebastian@hvacsystems.pl