Logo

Godziny otwarcia

Pon - Pt, 8:00 - 16:00

Zadzwoń

+48 579 648 800
serwis klimatyzacji

CO TO JEST REKUPERACJA?

Rekuperacja to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Sercem układu rekuperator. To on odpowiada za wentylację mechaniczną w domu. Urządzenie kontroluje ruch powietrza nawiewanego i usuwanego z pomieszczenia. Rekuperator ciepła to krzyżowy wymiennik ciepła lub obrotowy. Zaciąga zimne, świeże powietrza z zewnątrz, ogrzewa je i usuwa z pomieszczenia powietrze brudne, nasycone dwutlenkiem węgla. Rekuperacja to system, który służy do wymieniania zużytego powietrza na czyste, przy odzyskiwaniu części pozyskanego już ciepła. Rekuperator ciepła nie tylko ogrzewa świeże powietrze, ale również oczyszcza je z alergenów i zanieczyszczeń. To właśnie dzięki temu, możemy oszczędzić na ogrzewaniu. Rekuperacja w domu wiąże się z licznymi udogodnieniami. Obok mierzalnych oszczędności oferuje bardzo wysoki komfort użytkowania pomieszczeń, których nie musimy wietrzyć. Decydując się na montaż rekuperacji, możemy cieszyć się czystym i świeżym powietrzem bez wpuszczania do domu zapachów oraz hałasów z zewnątrz i insekty latem. To duże udogodnienie, w szczególności dla mieszkańców dużych miast oraz właścicieli domów położonych w niedalekim sąsiedztwie dróg.

Rodzaje wymienników w centralach

Wymiennik krzyżowy

wymiennik krzyżowy

Jest to najczęściej wykorzystywany wymiennik dzięki któremu czyste powietrze z zewnątrz i zanieczyszczone powietrze z wewnątrz płyną na przemian pomiędzy oddzielającym je płytami.

Wymiennik obrotowy

wymiennik obrotowy

Rekuperator zawiera ruchomy wymiennik, który obracając się przechodzi naprzemiennie przez obszar powietrza wywiewanego oraz nawiewanego. Wymiennik pełni funkcję magazynu dla energii cieplnej oraz napędzany jest silnikiem na prąd stały.

Wymiennik przeciwprądowy

wymiennik przeciwprądowy

Ostatnim rodzajem wymiennika jest przeciwprądowy, wykonany z umieszczonych równolegle płyt, przez co powietrze przepływa w przeciwnych kierunkach. Jego sprawność może wynieść nawet 90%.

CZY TWÓJ DOM POTRZEBUJE REKUPERACJI?

JAKĄ REKUPERACJĘ DO DOMU WYBRAĆ?

Każde pomieszczenie potrzebuje systemu wentylacji. To od Ciebie zależy, na który system się zdecydujesz. Możesz wybrać tradycyjną wentylację grawitacyjną (kominy) oraz instalację rekuperatora ciepła.

Jeżeli przed Tobą budowa domu energooszczędnego, najlepszym rozwiązaniem będzie instalacja rekuperacji. System rekuperacji w domu zapewni Ci komfort życia, zdrowsze powietrze oraz mierzalne oszczędności.

KIEDY ZAINSTALOWAć REKUPERACJĘ?

Rekuperacja w domu to system, którego projekt należy wykonać już na etapie budowy domy. Możliwa jest jednak instalacja rekuperacji w już wybudowanym domu. Stanowi to element popularnej termomodernizacji, do której możemy uzyskać dofinansowanie (program „Czyste Powietrze”). Pamiętaj, że instalacja rekuperacji w stojącym już domu, wymaga dodatkowych kosztów i większej ingerencji w konstrukcję domu.

kiedy zainstalować rekuperację?
rekuperacja przemysłowa

Instalacja rekuperacji dla budynków mieszkalnych, usługowych, przemysłowych.

Oferujemy system wentylacji mechanicznej nie tylko do domu. Zapytaj nas o darmową ofertę rekuperacji do budynków przemysłowych i usługowych (hale przemysłowe itp.). Sprawdź nasze realizacje.

Montujemy najlepsze rekuperacje na rynku
centrale komfovent centrale komfovent
centrala vallox centrala vallox

Odpowiednio zaprojektowana i zamontowana rekuperacja w domu to gwarancja czystego i świeżego powietrza. To także instalacja dzięki, której znacząco obniżysz rachunki za ogrzewanie. Również wydatek na zakup zrodla ciepla będzie mniejszy.

Zaprojektujemy dla Ciebie rekuperację do dowolnego budynku. Dobierzemy sprzęt najwyższej jakości i odpowiedniej mocy działania. Współpracujemy z najlepszymi producentami rekuperatorów: komfovent, Vallox. Wybierzemy najbliższy możliwy termin instalacji. Na sprzęt montowany przez naszą firmę otrzymasz 5 lat gwarancji.

Rekuperacja na terenie województwa łódzkiego – projekt systemu i montaż, serwis, 5 lat gwarancji.

Masz pytania?
Czekamy na Twój kontakt!
Jakub Dobruchowski
Starszy Inżynier Sprzedaży

  +48 579 959 800
  kuba@hvacsystems.pl
Łukasz Szprync
Kierownik Działu Instalacji

  +48 692 203 189
  lukasz@hvacsystems.pl