Logo

Godziny otwarcia

Pon - Pt, 8:00 - 16:00

Zadzwoń

+48 579 648 800
serwis klimatyzacji

Powietrzna pompa ciepła do domu – wybierz najbardziej ekologiczne źródło ogrzewania

Jaką wybrać pompę ciepła do domu?

Ten typ pompy ciepła to najczęściej wybierany system ogrzewania, nie tylko w przypadku nowego budownictwa, ale przede wszystkim budynków modernizowanych. Według danych Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła w 2022 roku liczba sprzedanych pomp ciepła typu powietrze-woda w Polsce, zwiększyła się o 137% ! W porównaniu z rokiem 2021 i wyniosła 188,2 tys. sztuk. Tutaj warto dodać, że dołożyliśmy do tej liczby małą cegiełkę, bo w roku 2022 zamontowaliśmy kilkaset sztuk pomp ciepła powietrze- woda.

Pompa ciepła powietrze-woda to ekologiczne i energooszczędne źródło ogrzewania. To całkowicie czyste urządzenie grzewcze. Nie emituje spalin, nie pogarsza jakości powietrza. Pompa ciepła powietrze-woda to urządzenie całkowicie bezobsługowe, co z pewnością jest sporą wygodą dla wszystkich domowników. Na czym polega sekret obsługi pompy ciepła? Wystarczy jedynie ustawić odpowiednią temperaturę, jaką chcemy mieć w domu. Całą resztą zajmie w pełni zautomatyzowany system. Decydując się na montaż pompy ciepła, inwestor musi przygotować pomieszczenie, którym umieszczona zostanie jednostka wewnętrzna i zbiornik wody użytkowej. Potrzebne będzie również miejsce pod agregat zewnętrzny (miejsce na zewnątrz budynku).

Pompy ciepła - jak to działa?
Pompa ciepła powietrze - woda

Łódź, Zgierz, województwo łódzkie – to region, w którym działa firma HVAC Systems. Jednak nie zamykamy się jedynie na ten region. Naszą misją jest propagowanie tego ekologicznego, energooszczędnego ogrzewania domu. Powietrzną pompę ciepła proponujemy zarówno do nowego budownictwa, jak i do budynków z rynku wtórnego. wydajne i ekologiczne źródło ogrzewania jest dla każdego. Wybierając powietrzną pompę ciepła, ograniczasz używanie paliw, redukujesz emisję zanieczyszczeń, zmniejszasz swój wkład w ocieplenie klimatu.

Pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe. Czy to dobre rozwiązanie?

To duet do zadań specjalnych. Pompa ciepła wraz z ogrzewaniem podłogowym to najbardziej wydajna inwestycja. Dlaczego warto postawić na ogrzewane podłogi i zrezygnować z tradycyjnych kaloryferów? Argument przemawiający za tym rozwiązaniem to przede wszystkim wydajność takiego rozwiązania. Połączenie pompy ciepła i ogrzewania podłogowego podnosi sprawność pompy. Oba urządzanie tworzą ogrzewanie niskotemperaturowe. Jak to działa?

O to przykład. Przeciętna Pompa ciepła podgrzewa wodę do max. 55 stopni Celsjusza. Podgrzewana podłoga, aby osiągnęła swoją moc, potrzebuje temperatury około 30 stopni. Niższa temperatura wody oznacza mniejszy nakład energii na jej ogrzewanie. W rezultacie otrzymujemy niższe rachunki za prąd.

Zapytaj nas o instalację ogrzewania podłogowego.

zasada działania powietrznej pompy ciepła
Pozyskiwanie energii z powietrza - jak to działa?
opis działania powietrznych pomp ciepła

1. Powietrze oddaje energię do czynnika chłodniczego.

2. Czynnik chłodniczy podgrzewany jest w sprężarce poprzez sprężanie i transportuje tę energię do budynku.

3. Medium robocze oddaje energię w formie ciepła do systemu grzewczego budynku.

4. Schłodzony czynnik chłodniczy spływa do sprężarki, gdzie może ponownie przyjąć energię z powietrza.

Dzięki wysokiej efektywności techniki inwerterowej pompa ciepła pracuje na tyle skutecznie, że z reguły jest w stanie pokryć około 75% całości zapotrzebowania na energię cieplną z otoczenia. Zaledwie około jednej czwartej energii potrzebnej do działania pompy ciepła jest pobierane z sieci elektrycznej. Pozwala to na wytwarzanie ciepła i ciepłej wody dla domu w sposób bardzo ekonomiczny, a zarazem oszczędzanie kopalnych nośników energii.

Skorzystaj z naszej oferty na powietrzną pompę ciepła:

Nasi specjaliści przygotują dla Ciebie darmową ofertę projektową. Zajmiemy się wyborem urządzenia, projektem instalacji oraz obsługą serwisową.
Bezpłatny dobór urządzenia. Wyjaśnimy wszelkie kwestie techniczne związanie z działaniem pompy ciepła.
Współpraca z najlepszymi producentami pomp ciepła: Mitsubishi Electric, Toshiba, Daikin.
Wybierzemy dla Ciebie najszybszy termin montażu pompy. Zajmiemy się również rozbudową istniejącego systemu ogrzewania (np. hybrydowa instalacja pieca gazowego z pompą ciepła).
pomiar natężenia prądów,
Zadbamy o kompleksowy system – oferujemy instalacje sanitarne, wod-kan, instalacje ogrzewania podłogowego, klimatyzacji i rekuperacji
Masz pytania?
Czekamy na Twój kontakt!
Jakub Dobruchowski
Starszy Inżynier Sprzedaży

  +48 579 959 800
  kuba@hvacsystems.pl
Łukasz Szprync
Kierownik Działu Instalacji

  +48 692 203 189
  lukasz@hvacsystems.pl